Amerykańskie seriale akcji z początku lat 90

Szczęśliwi ci, którzy pamiętają wesołe lata 90, a właściwie przełom lat 80 i 90, gdy w polskiej telewizji zaczęły pojawiać się amerykańskie seriale akcji. Ależ to było kino! Oto przypomnienie najbardziej topowych seriali z tamtych lat. Kolejeność jest oczywiście przypadkowa, bo każdy przecież może mieć swój ranking.

Oto przykładowe seriale akcji lat 90-tych

Cobra to serial z 1993 roku, w którym główną rolę grał Michael Dudikoff. Był on byłym komandosem, który pracował jako tajny agent dla specjalnej jednostki Cobra. Jego zadaniem było zwalczanie przestępczości i terroryzmu na całym świecie. Serial składał się z 22 odcinków i był inspirowany filmami akcji z lat 80.

Renegat to serial z lat 1992-1997, w którym występował Lorenzo Lamas. Był on byłym policjantem, który został niesłusznie oskarżony o morderstwo i musiał uciekać przed prawem. Podczas swojej ucieczki pomagał innym ludziom w potrzebie i tropił prawdziwych przestępców. Serial liczył 110 odcinków i był pełen pościgów, strzelanin i walk.

Airwolf to serial z lat 1984-1987, w którym główną rolę grał Jan-Michael Vincent. Był on pilotem śmigłowca Airwolf, który był wyposażony w najnowocześniejszą technologię i uzbrojenie. Jego zadaniem było wykonywanie tajnych misji dla rządu lub organizacji The Firm. Serial miał 79 odcinków i był znany z efektownych lotów i efektów specjalnych.

MacGyver to serial z lat 1985-1992, w którym występował Richard Dean Anderson. Był on agentem Fundacji Phoenix, który specjalizował się w rozwiązywaniu problemów za pomocą swojej inteligencji i umiejętności improwizacji. Używał do tego codziennych przedmiotów, takich jak spinacze, gumki czy zapalniczki. Serial liczył 139 odcinków i był pełen napięcia i humoru.

Drużyna Acapulco to serial z lat 1993-1994, w którym grało pięcioro młodych ludzi: Fabio (Ricky Paull Goldin), Lorena (Catherine Oxenberg), Marcos (Alonso Oyarzun), Cat (Alison Armitage) i Tommy (Spencer Rochfort). Byli oni agentami Acapulco H.E.A.T., organizacji zajmującej się zwalczaniem przestępczości międzynarodowej. Serial miał 48 odcinków i był pełen przygód i romansów.

Na wariackich papierach to serial z lat 1985-1989, w którym główną rolę grała Cybill Shepherd. Była ona Maddie Hayes, byłą modelką i gwiazdą reklamową, która po stracie fortuny została współwłaścicielką agencji detektywistycznej Blue Moon Investigations. Jej partnerem był David Addison (Bruce Willis), bystry i dowcipny detektyw. Serial składał się z 66 odcinków i był połączeniem komedii romantycznej i kryminału.

Oczywiście, to nie wszystkie seriale tamtych lat. Wspomnieć można jeszcze Drużynę A, Strażnik Teksasu czy Gliniarz i prokurator. Te seriale dość mocno różniły się od tych, które kręcone są obecnie, ale trzeba to przyznać – miały swój klimat. Z tymi serialami jedno jest pewne – nuda ci nie grozi.

Podobne wpisy